Az Oppo és a OnePlus is ma tartja a hajlítható modellek bemutatóját, az Oppónak már van múltja (méghozzá dicső) a műfajban, a OnePlusnak pedig az Open lesz az első ilyen eszköze, ami igazából egy Find N3, úgyhogy semmiképpen nem nyúlhatnak mellé. A BBK-s brandek nem várták meg a Qualcomm bejelentését, így a Find N3 Snapdragon 8 Gen 2-vel dolgozik 16 GB LPDDR5x RAM-mal és 512 GB UFS 4.0-s belső tárhellyel, dedikált hardveres adatvédelemmel a dedikált chipnek köszönhetően.
A készülék kellően vékony és légies lett a folyékony fém (liquid metal) szerkezetnek köszönhetően (cirkónium ötvözet), a legtöbb konkurensnél karcsúbb és könnyebb kialakítást eredményezve, de a Honor Magic V2-t azért nem sikerült maguk mögé utasítani az 5,8 milliméteres és 11,7 milliméteres vastagsággal (nyitva és összecsukva értendő), illetve a 239 grammos tömeggel, noha ez utóbbi érték simán valid a hagyományos kialakítású mezőnyben is. Akkumulátorból 4800 mAh összkapacitás fért a készülékbe, ehhez 67 wattos töltésteljesítmény társul.
A külső, 1116 x 2484 pixel felbontású AMOLED panel 6,31 hüvelyken tartja a hagyományos, 20:9-es képarányt, a megjelenítés pedig 10 és 120 Hz között dinamikusan alkalmazkodik, míg a belső panel 2268 x 2440 pixeles felbontást és 1-120 Hz-es dinamikus képfrissítést kínál 7,82"-es méretben. Mindkét panel 2800 nites maximum pontszerű fénysűrűséget ígér, szelfizni pedig a 32 megapixeles külső és 20 megapixeles belső szenzorral lehet, mindkettő támogatja a 4K felbontást.
A hátlapon három szenzor dolgozik a Hasselblad közreműködésével. A 48 megapixeles főkamera optikailag stabilizált szenzorát a Sony szállította az új LYTIA-T808-as szériából, ami speciális pixelelrendezéssel és kétrétegű tranzisztortechnológiával ígér magasabb fényérzékenységet és jobb képminőséget 1/1,43"-es pixelméret mellett.
Az autofókusszal szerelt, 14 mm-es. f/2,2 rekeszértékű lencse mögött szintén 48 megapixeles szenzor dolgozik ultraszéles látószöggel, a 64 megapixeles, 1/2"-es, szintén OIS-szal támogatott szenzor pedig 64 megapixeles felbontásban, periszkópos kialakítással, 70 milliméteres fókusztáv mellett biztosítja a háromszoros veszteségmenetes zoom lehetőségét, 145 milliméteren pedig a hatszoros hibrid zoomot. Mozgóképalkotás során mindhárom szenzor esetében opció a 4K 60 fps minőség, a főkamera pedig hajlandó mindezt Dolby Vision támogatással is abszolválni.
Az adatkapcsolati képességek is megfelelnek a csúcskategóriának, beleértve az NFC-t és az infra vezérlőt is, az 5.3-as, Low Energy és Low Energy Audio Bluetooth pedig támogatja az SBC, AAC, aptX HD, LDAC, aptX, és LHDC kódolást. A hang sztereóban, Dolby Atmos támogatással szól, a rendszerhangok pedig fizikai némítókapcsolóval is vezérelhetők. A Find N3 megkapta a TÜV Reliable Folding minősítését, ami 10 éves tartósságot ígér napi 100 vagy 10 év alatt 356.000 kinyitás után is, ez elvileg kisebb igénybevételt jelent, mint az Oppo saját tesztje.
Az Oppo Find N3 világszerte egyetlen memóriakonfigurációban (16/512 GB) lesz elérhető három színben és kétféle textúrával. A fekete és a bordó verzió műbőrkötesben választható, a zöld és a pezsgőarany matt üveghátlappal, utóbbi színben harmonizáló kamerapanellel. A készülék Szingapúrban mutatkozott, az ára átszámítva 1650 euró, ami nagyjából 635 ezer forint jelenleg.