A Honor 20 család legújabb tagja mesterséges intelligenciát használó tripla kamerával és Google szolgáltatásokkal kapható.
A Huawei leányvállalata bejelentette, hogy a Honor 20e már Magyarországon is elérhető. A telefon hátlapján tripla kamerarendszer található, ami áll egy f/1.8 fényerejű, 24 megapixeles főkamerából, valamint egy 8 megpixeles ultraszéles látószögű és egy 2 megapixeles érzékelőből.
A főkamerát mesterséges intelligencia segíti, avagy a témát automatikusan felismeri a Honor 20e és hozzáigazítja a végeredményt, így nem szükséges folyton a beállításokkal bíbelődni.
A Honor 20e 4 gigabájt RAM-mal és 64 gigabájt belső tárhellyel érkezik, ez utóbbi microSD kártyával további 512 gigabájttal bővíthető. A készülék hátlapjának színe dinamikus, prizmaszerű átmenetet kapott, az előlapon pedig 6,21 colos képátlóval ellátott kijelző található csökkentett kékfény-kibocsátással.
Az okostelefonban nyolcmagos processzor és 3400 mAh-s akkumulátor kapott helyet, az AI Elevator Mode pedig automatikusan felismeri, ha liftbe lépünk vagy onnan kiszállunk, és másodperceken belül visszaállítja a 4G kapcsolatot. A Honor 20e már megvásárolható Magyarországon a Telekom és a Telenor kínálatában, valamint hamarosan érkezik az Extreme Digital és az eMAG kisekereskedelmi partnerekhez is 59.990 Ft-os javasolt bruttó fogyasztói áron éjfekete és fantomkék színekben.
Forrás és kép